Ekap Nedir

Elektronik kamu alımları platformunun baş harflerinden oluşan ekap, elektronik ortamda ihale takip etmeyi sağlamaktadır. İhale takip sistemi olarak da nitelendirilen ekap, ilanlı veya ilansız bütün ihalelerin duyurusunu yapmaktadır. İlanlı ve ilansız ihale duyuruları ile şartnamelerden bu sistem sayesinde bilginiz olacaktır.

Ekap ile daha kısa sürede çok daha fazla ihale takibi yapılmaktadır.  Sistemin içerisinde var olan arama butonu ile sadece istediğiniz sektördeki ihalelerin takibini yapabilirsiniz. Yine aynı şekilde arama butonunda ilgilendiğiniz ihalelerin bölgesini belirleyebilirsiniz. İhale arama sisteminde yapabilecekleriniz sadece bununla sınırlı değildir. İhale tipi, ihale unsuru, kurum, sektör, ihale ili, işin ili ve eklenme tarihlerine göre de ihale arama sistemini kullanabilirsiniz.Ekap, ihale alımlarını kolaylaştıran bir sistem olduğu için kullanıcı sayısı oldukça fazladır. Bilgisayarınızdan internete bağlanarak ekap sisteminin kolaylıklarından yararlanabilirsiniz. Ekaptan yararlanmayı tercih ettiğiniz sitelere giriş yaparken sizden ekstra ücret istenmez. Bilgisayarınıza ekap için gerekli olan bir programda indirmenize gerek yoktur. Bütün ekap ihaleleri, ekap sitelerinde sürekli olarak güncellenmektedir. Her 10 dakikada bir ihale duyurularını güncelleyen ekap sitemleri vardır. Bu sistemleri tercih ederek ülkedeki bütün ihalelerin takibini yapabilirsiniz.

Ekap ile kısa sürede çok fazla ihale duyurusuyla karşılaşacağınızdan, işlerinizde bir hızlanma olacaktır. Daha fazla iş yapacağınız için faaliyet gösterdiğiniz sektörde firmanız markalaşma yolunda emin adımlarla ilerleyecektir. Ekap sadece ihale takip işlemini kolaylaştırmakla kalmayacak ayrıca sizlerin daha karlı işlere imza atmanızı da sağlayacaktır.